Dominacja Arri na Camerimage 2022

29.11.2022

Tydzień temu w Toruniu zakończyła się 30. edycja festiwalu operatorów filmowych Camerimage. Na festiwal, jak co roku, przyjechała czołówka twórców sztuki srebrnego ekranu.

Główny konkurs i złotą żabę (najwyższe wyróżnienie na Camerimage) wygrał Florian Hoffmeister BSC (British Society of Cinematographers) za film w reżyserii Todd’a Field’a “Tár”. Film został nakręcony kamerą Arri ALEXA Mini LF, dostępną od ręki w naszym rentalu. Operator używał razem z nią obiektywów z serii ARRI Signature Prime.

Trailer filmu Tár

Druga nagroda, srebrna żaba, została przyznana Darius’owi Khnodji AFC (French Society of Cinematographers) ASC (American Society of Cinematographers) za zdjęcia do filmu “Bardo, fałszywa kronika garści prawd” w reżyserii Alejandro González Ińárritu. Darius Khondji używał na planie kamery Arri Alexa 65 (największa matryca dostępna w kamerach Arri)

Trailer filmu „Bardo, fałszywa kronika garści prawd”

Trzecią nagrodę, czyli brązową żabę, zdobył operator Jamie D. Ramsay za film Oliver’a Hermanusa “Living”. Jamie D. Ramsay tworząc zdjęcia do filmu, zdecydował się na kamerę Arri Alexa Mini, dostępną również w naszym rentalu.

Trailer filmu Living

Nagrodę publiczności 30. edycji Camerimage zdobył Mandy Walker ASC, ACS (Canadian Society of Cinematographers) za pracę przy filmie Baz’a Luhrmann’a “Elvis”. Dyrektor festiwalu Marek Żydowicz przyznał filmowi “Elvis”, nakręconemu na Arri Alexa 65, Arii Alexa LF i Arri Alexa Mini LF, nagrodę dyrektora festiwalu, razem z filmem “Top Gun: Maverick”.

 

Przyznanie trzech głównych nagród festiwalu, operatorom używającym kamer ARRI dobitnie świadczy o dominacji tej marki na światowej scenie operatorskiej. Dzięki wypożyczalni sprzętu filmowego Winmar, jesteś w stanie do swoich produkcji używać sprzętu z najwyższej półki. Skorzystaj z tej okazji, nigdy w historii kina, dostęp do najlepszego filmowego sprzętu nie był tak prosty. Jeśli jeszcze masz wątpliwości, skontaktuj się z nami, pomożemy przy doborze akcesoriów do kamery, i całego sprzętu, ktory może być Ci potrzebny do tworzenia wybitnego kina. Jesteśmy tu dla Was. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.